Pompy ciepła Gliwice

Dostępne w naszej ofercie pompy ciepła, oferowane m.in. Klientom z Gliwic, to nowoczesne urządzenia, pozwalające uzyskać „zieloną” energię z powietrza, jak i z gruntu. Wykorzystuje się je nie tylko do ogrzania wody i pomieszczeń, ale skutecznie mogą także chłodzić wnętrza w czasie upałów. Stąd też cieszą się rosnącą popularnością, szczególnie w domach jednorodzinnych. Jako element technologii OZE są wysoce ekologiczne, a w ciągu kilku lat od instalacji ich koszt się zwracają. W połączeniu z panelami słonecznymi pozwalają na uzyskanie niemal całkowitej niezależności energetycznej od zewnętrznych dostawców.

Jako specjaliści z szerokim doświadczeniem oferujemy Państwu dostęp do najlepszych pomp ciepła, jakie znajdują się na rynku. Jesteśmy bezpośrednimi importerami tych urządzeń, co sprawia, że możemy zaproponować bardzo atrakcyjne ceny. Dysponujemy własnymi ekipami monterów, dzięki czemu Klienci zyskują pewność, że cała instalacja wykonana została w pełni profesjonalnie, co przekłada się m.in. na skuteczność działania prezentowanych rozwiązań.

Pompy ciepła – jakie rodzaje oferujemy?

W ofercie dostępne są dwa rodzaje pomp ciepła. Pierwszy i zarazem najwydajniejszy to model gruntowy. Urządzenie to pobiera energię bezpośrednio z gruntu, wykorzystując sondę wkopaną na głębokość około 2 metrów. Sprzęt ten swoją skuteczność zawdzięcza temu, że na tym poziomie temperatura ziemi pozostaje względnie równomierna i wynosi od 7 do 13 stopni Celsjusza. Dzięki temu, niezależnie od pogody czy pory roku, zapewnia on stałe ogrzewanie wody, jak i pomieszczeń domu. Z drugiej strony może skutecznie chłodzić wnętrza w czasie upałów. Drugi rodzaj pompy ciepła to tzw. powietrze-woda. W tym przypadku energia pozyskiwana jest, jak sama nazwa wskazuje, z powietrza. Sprzęt ten wykorzystuje się przede wszystkim do ogrzania CWU, jednak przy odpowiednich warunkach z powodzeniem można nim zastąpić lub uzupełnić tradycyjne ogrzewanie CO.

Mieszkacie Państwo w Gliwicach i poszukujecie specjalistów od Odnawialnych Źródeł Energii? W takim razie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Pracownicy DS Energy pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z ofertą.