Pompy ciepła Gliwice

Dostępne w naszej ofercie pompy ciepła, oferowane m.in. Klientom z Gliwic, to nowoczesne urządzenia, pozwalające uzyskać „zieloną” energię z powietrza, jak i z gruntu. Wykorzystuje się je nie tylko do ogrzania wody i pomieszczeń, ale skutecznie mogą także chłodzić wnętrza w czasie upałów. Stąd też cieszą się rosnącą popularnością, szczególnie w domach jednorodzinnych. Jako element technologii OZE są wysoce ekologiczne, a w ciągu kilku lat od instalacji ich koszt się zwracają. W połączeniu z panelami słonecznymi pozwalają na uzyskanie niemal całkowitej niezależności energetycznej od zewnętrznych dostawców.

Jako specjaliści z szerokim doświadczeniem oferujemy Państwu dostęp do najlepszych pomp ciepła, jakie znajdują się na rynku. Jesteśmy bezpośrednimi importerami tych urządzeń, co sprawia, że możemy zaproponować bardzo atrakcyjne ceny. Dysponujemy własnymi ekipami monterów, którzy oferują swoje usługi klientom z Gliwic i okolic. Dzięki temu konsumenci zyskują pewność, że cała instalacja wykonana została w pełni profesjonalnie, co przekłada się m.in. na skuteczność działania prezentowanych rozwiązań.

Pompy ciepła – jak działają?

Nowoczesne pompy ciepła działają w podobny sposób, jak klimatyzatory albo lodówki jednak, zamiast schładzać powietrze, ogrzewają je. Krążąca w systemie ciecz przejmuje energię termiczną z gruntu albo powietrza. W dalszej kolejności trafia ona do parownika, gdzie zachodzi proces odparowania czynnika chłodniczego. Tam zmienia stan skupienia na ciekły i oddaje nagromadzone ciepło, które przejmuje krążąca w instalacji grzewczej woda trafiająca do grzejników bądź ogrzewania płaszczyznowego.

Oferowane przez nas klientom z Gliwic i okolic pompy ciepła są przyjazne dla środowiska naturalnego. W trakcie swojej pracy wykorzystują energię pochodzącą głównie z otoczenia, a także elektryczną. Tego typu urządzenia nie generują spalin ani popiołu. Są też tanie w eksploatacji. Ogrzewanie domu za pomocą wspomnianego sprzętu kosztuje mniej, niż ma to miejsce w przypadku np. kotłów na gaz lub paliwa stałe.

Pompy ciepła – cena

Na koszt zainstalowania pomp ciepła wpływa wiele czynników. Wśród nich wymienia się głównie rodzaj wybranego urządzenia oraz jego moc. Niewątpliwie istotna jest też powierzchnia użytkowa danego budynku. Dla większości użytkowników korzystniejszym pod względem cenowym rozwiązaniem jest zakup i montaż modelu typu powietrze-woda, który jest łatwy w instalacji. Mocuje się go w wybranym miejscu bez konieczności przeprowadzania robót ziemnych. Dodatkowo wyróżnia go też niższa cena niż ma to miejsce w przypadku urządzeń gruntowych. Na Państwa życzenie specjaliści z naszej firmy przygotują bezpłatną wycenę – zapraszamy do kontaktu.

Do oferowanych klientom z Gliwic i okolicznych miejscowości pomp ciepła trzeba dokupić naczynia przeponowe oraz zbiorniki na wodę. Na inwestycję można uzyskać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. Maksymalna wysokość takich dotacji wynosi aktualnie nawet 37 tys. zł. Poniesione wydatki można również odliczyć od podatku w ramach tzw. ulgi termomodernizacyjnej.

Pompy ciepła Gliwice – jakie rodzaje oferujemy?

W ofercie dostępne są dwa rodzaje pomp ciepła. Pierwszy i zarazem najwydajniejszy to model gruntowy. Urządzenie to pobiera energię bezpośrednio z gruntu, wykorzystując sondę wkopaną na głębokość około 2 metrów. Sprzęt ten swoją skuteczność zawdzięcza temu, że na tym poziomie temperatura ziemi pozostaje względnie równomierna i wynosi od 7 do 13 stopni Celsjusza. Dzięki temu, niezależnie od pogody czy pory roku, zapewnia on stałe ogrzewanie wody, jak i pomieszczeń domu. Z drugiej strony może skutecznie chłodzić wnętrza w czasie upałów. Drugi rodzaj pompy ciepła to tzw. powietrze-woda. W tym przypadku energia pozyskiwana jest, jak sama nazwa wskazuje, z powietrza. Sprzęt ten wykorzystuje się przede wszystkim do ogrzania CWU, jednak przy odpowiednich warunkach z powodzeniem można nim zastąpić lub uzupełnić tradycyjne ogrzewanie CO.

Mieszkacie Państwo w Gliwicach i poszukujecie specjalistów od Odnawialnych Źródeł Energii? W takim razie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Pracownicy DS Energy pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z ofertą.

Pompy ciepła Gliwice – jakie tryby pracy?

Sprzedawane przez nas pompy ciepła – w zależności od rodzaju przeznaczenia i związanych z nim temperatur – mogą działać w różnych opcjach, autonomicznie lub tylko w kombinacji z innymi wytwornicami termicznymi. W zależności od preferencji i technicznych możliwości instalacyjnych można wybrać tryb eksploatacji:

• monowalentny – który całkowicie pokrywa potrzeby grzewcze budynku, niewymagający współpracy z innym generatorem termicznym. W taki sposób pracuje zazwyczaj pompa ciepła typu grunt/woda, która stosowana jest głównie w nowych obiektach o wysokim standardzie energetycznym,
• monoenergetyczny – pokrywający średnio 80-90% rocznego zapotrzebowania na energię cieplną. Specyfiką takiego rozwiązania jest wspieranie zespołu pompowego przez podgrzewacz przepływowy lub dodatkowy kocioł elektryczny,
• biwalentny – wymagający dodatkowego generatora (np. kotła gazowego lub olejowego). Ten tryb pracy może mieć charakter alternatywny, równoległy lub mieszany.

Niezależnie od wyboru rodzaju pompy ciepła w Gliwicach ich montaż odbywa się zgodnie z zasadami BHP. Zapraszamy do kontaktu – gwarantujemy pomoc przy doborze odpowiednich rozwiązań.

Szukasz kompleksowej i atrakcyjnej oferty na fotowoltaikę w Gliwicach? Zapraszamy do współpracy.