Fotowoltaika – Mysłowice

Prowadzona przez nas firma DS Energy oferuje osobom z Mysłowic i okolicznych miejscowości nowoczesne rozwiązania pozwalające na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Wśród nich ogromną popularnością cieszy się fotowoltaika. Mianem tym określa się proces wytwarzania prądu z energii słonecznej przy zastosowaniu zamontowanych w odpowiednim miejscu paneli solarnych. Zasada działania tych urządzeń jest bardzo prosta. Zbudowane z materiału półprzewodnikowego (krzemu) ogniwa łączy się w specjalne moduły. Przechwycona przez nie energia świetlna zostaje przekształcona w prąd stały, który po przetworzeniu na prąd zmienny trafia do urządzeń elektrycznych znajdujących się w domu. Jego ewentualne nadwyżki można odsprzedać przedsiębiorstwom energetycznym.

Zajmujemy się zarówno sprzedażą, jak i montażem instalacji fotowoltaicznych i już teraz zachęcamy do kontaktu!

Fotowoltaika Mysłowice – czemu warto ?

Współcześnie fotowoltaika budzi coraz większe zainteresowanie, także wśród Klientów z Mysłowic i okolicznych miejscowości. Popularność, jaką cieszą się panele fotowoltaiczne, wynika zarówno z przyczyn ekonomicznych, jak i praktycznych. Inwestorzy bardzo szybko uświadomili sobie, że zakup nowoczesnych urządzeń – w tym przede wszystkim paneli fotowoltaicznych, to inwestycja, której koszty zwracają się niezwykle szybko. Decydując się na tę technologię, można łatwo zapewnić sobie energetyczną niezależność, co dla wielu osób również jest bardzo istotne.

Dlatego też zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez nas oferty usługowej. Stawiamy na indywidualne rozwiązania – doradcy opracują dla Ciebie szczegółową wycenę, wyjaśnią najistotniejsze kwestie techniczne, a zespół wykwalifikowanych fachowców zajmie się montażem wybranych urządzeń. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, gwarantując przy tym sprawną realizację prac. Zasilana przez energię słoneczną fotowoltaika to technologia przyszłości, w którą można wyposażyć się już teraz!

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Mysłowicach?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań, jakie słyszymy ze strony naszych Klientów z Mysłowic i okolic. Panele słoneczne i pozostałe elementy instalacji są zawsze dostosowywane do indywidualnych potrzeb inwestora. Konieczne do poniesienia koszty zależą od wielu czynników, w tym głównie od marki paneli do fotowoltaiki, ich mocy maksymalnej oraz miejsca montażu. Niemniej w przypadku zamieszkiwanego przez 4 osoby średniej wielkości domu jednorodzinnego trzeba liczyć się z wydatkami sięgającymi od około 25 000 do 30 000 zł. Mowa tutaj o nowoczesnej instalacji, której moc szczytowa wynosi 5 kW. Wartość ta nie tylko optymalnie pokrywa się z rocznym zapotrzebowaniem gospodarstwa na energię elektryczną, ale zapewnia także pewien jej zapas.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że osobom chcącym zainwestować w fotowoltaikę zależy na tym, aby poznać jak najdokładniejszą kwotę. Informacja taka pozwala znacznie lepiej dysponować posiadanym budżetem. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z przygotowanej przez naszych specjalistów oferty. Usługa obejmuje m.in. wykonanie darmowej wyceny paneli fotowoltaicznych – sporządzonej indywidualnie zgodnie z wymaganiami konkretnego projektu.

Fotowoltaika w Mysłowicach to jednak nie tylko same koszty, ale i korzyści ekonomiczne. Po pierwsze – następuje wzrost wartości rynkowej nieruchomości mieszkaniowej i gruntowej, na których są zainstalowane panele lub kolektory słoneczne. Po drugie – w rocznym rozliczeniu PIT osoby fizyczne mogą odliczyć od podstawy opodatkowania wydatki związane z zakupem i montażem urządzeń OZE w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych. Po trzecie – istnieje możliwość otrzymania bezzwrotnej dotacji z ogólnokrajowych programów pomocowych promujących rozwój czystej zielonej energii.

Fotowoltaika Mysłowice – technologia ekonomiczna i ekologiczna

Warto podkreślić jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę fotowoltaiki – instalacje te pozwalają na skuteczną redukcję emisji gazów cieplarnianych. Wszystko dlatego, że spada pobór energii elektrycznej z zewnętrznych źródeł. To zaś wiąże się z mniejszym spalaniem paliw kopalnych w elektrowniach. Tym samym, wybierając panele fotowoltaiczne, działasz nie tylko lokalnie, ale i globalnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zalet, jakie ma fotowoltaika wykorzystywana przez klientów z Mysłowic? Znaleźć rozwiązania idealne dla Ciebie? Zatem już teraz zgłoś się do nas! Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie dotyczące oferowanego przez nas asortymentu. Pomożemy także w doborze odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej.

Również zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą pomp ciepła w Mysłowicach