fotowoltaika Mysłowice

Rosnące z roku na rok zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii wynika zarówno z przyczyn ekonomicznych, jak i praktycznych. Inwestorzy bardzo szybko uświadomili sobie, że zakup nowoczesnych urządzeń – w tym przede wszystkim paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła – to inwestycja, której koszty zwracają się niezwykle szybko. Decydując się na obie opisywane technologie, można łatwo zapewnić sobie energetyczną niezależność, co dla wielu osób również jest bardzo istotne.

Dlatego też mieszkańców Mysłowic oraz okolic serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez nas oferty usługowej. Nasi doświadczeni doradcy przygotują dla Państwa szczegółową wycenę, wyjaśnią najistotniejsze kwestie techniczne, a także zajmą się montażem wybranych urządzeń. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, gwarantując przy tym sprawną realizację prac. Fotowoltaika to technologia przyszłości, w którą można wyposażyć się już teraz!

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań, jakie słyszymy ze strony naszych klientów. Bardzo trudno pokusić się tutaj o jednoznaczną odpowiedź. Konieczne do poniesienia koszty zależą od wielu czynników, w tym głównie od marki paneli do fotowoltaiki, ich mocy maksymalnej oraz miejsca montażu. Niemniej jednak w przypadku zamieszkiwanego przez 4 osoby średniej wielkości domu jednorodzinnego trzeba liczyć się z wydatkami sięgającymi od około 25 000 do 30 000 zł. Mowa tutaj o nowoczesnej instalacji, której moc szczytowa wynosi 5 kW. Wartość ta nie tylko optymalnie pokrywa się z rocznym zapotrzebowaniem gospodarstwa na energię elektryczną, ale zapewnia także pewien jej zapas.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że inwestorom zależy na tym, aby poznać jak najdokładniejszą kwotę. Informacja taka pozwala znacznie lepiej dysponować posiadanym budżetem. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z przygotowanej przez naszych specjalistów oferty. Usługa obejmuje m.in. wykonanie darmowej wyceny paneli fotowoltaicznych – sporządzonej indywidualnie zgodnie z wymaganiami konkretnego projektu.

Czym są pompy ciepła?

Jeszcze do nie tak dawna odnawialne źródła energii kojarzone były wyłącznie z instalacjami fotowoltaicznymi. Ten stan rzeczy uległ jednak szybkiej zmianie, kiedy na rynku pojawiły się pompy ciepła. Z technicznego punktu widzenia są to urządzenia, które pobierają ciepło z otoczenia budynku – powietrza, wody, a także gruntu – i następnie oddają je do instalacji centralnego ogrzewania. W ten sposób pozyskuje czystą i przede wszystkim ekologiczną energię przy niewielkich kosztach. Pompa najczęściej wykorzystywana jest do ogrzewania budynku, wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów.

Wszystkim naszym klientom oferujemy 2 sprawdzone technologie. Pierwszą z nich są urządzenia typu powietrze-woda. Zasada ich działania polega na tym, że pobierają one energię z powietrza na zewnątrz, a po sprężeniu go, wykorzystują powstałe ciepło do podgrzewania wody użytkowej. Drugą i jednocześnie wydajniejszą propozycją są gruntowe pompy ciepła, które, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują energię pochodzącą z wnętrza ziemi. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami technicznymi.