Fotowoltaika – Wodzisław

Odnawialne źródła energii mają przed sobą dużą przyszłość i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nasza firma skupia się na oferowaniu rozwiązań umożliwiających produkcję prądu ze Słońca, czyli fotowoltaice. W sposób kompleksowy i profesjonalny projektujemy i wykonujemy instalacje z paneli słonecznych na terenie całego Śląska, w tym w Wodzisławiu. Swoją ofertę kierujemy do wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych z tego regionu, a także wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw, instytucji publicznych, organizacji i gospodarstw rolnych. Oferowane w konkurencyjnych cenach przez nasz zespół panele słoneczne są bowiem uniwersalnym rozwiązaniem, z którego warto korzystać w każdej nieruchomości niezależnie od jej wielkości czy przeznaczenia.

Każda lokalizacja ma inną charakterystykę, jeśli chodzi o możliwości pozyskiwania darmowego prądu z promieni słonecznych za pomocą fotowoltaiki. Dlatego przed zamontowaniem instalacji fotowoltaicznej dokonujemy kompleksowego audytu na miejscu, który pozwala na określenie optymalnego miejsca montażu. Dotyczy to zarówno lokalizacji, stopnia nasłonecznienia, jak i indywidualnych potrzeb energetycznych gospodarstwa domowego lub innego budynku znajdującego się na terenie miasta Wodzisław. Na tej podstawie przygotowujemy projekt systemu, uwzględniający m.in. ilości, moc oraz miejsce montażu paneli fotowoltaicznych. Przede wszystkim jednak zajmujemy się pracami instalatorskimi – montujemy fotowoltaikę z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Pomagamy również w dopełnieniu formalności związanych z instalacją, w tym zapewniamy wsparcie przy ubieganiu się o dotację na inwestycję.

Nowoczesna i wydajna fotowoltaika w Wodzisławiu 

Montaż ogniw solarnych wymaga dostępu do specjalistycznych narzędzi, ale przede wszystkim doświadczenia, którym mogą pochwalić się nasi pracownicy. Dysponujemy wymaganymi zezwoleniami i kompetencjami pozwalającymi na fachową realizację zleceń niezależnie od ich specyfiki. Dzięki temu profesjonalnie, jak i szybko przygotowujemy cały system fotowoltaiki. Czy wiesz, że z racji dużych oszczędności na rachunkach za prąd inwestycja w panele słoneczne może się zwrócić w przeciągu kilku lat, a następnie z powodzeniem działają jeszcze przez kolejne dekady? Zwrot z inwestycji będzie jeszcze szybszy, jeśli skorzystasz z dotacji w ramach rządowego programu „Mój prąd”. Co ważne, montowane przez nas instalacje objęte są wieloletnią gwarancją producentów, działając przez cały ten czas niezawodnie i z pełną wydajnością.

Fotowoltaika montowana przez nas w Wodzisławiu przyniesie Ci więc oszczędności, ale jednocześnie dzięki niej zadbasz o środowisko. To zasługa mechanizmu działania paneli solarnych, które pozyskują energię z promieniowania słonecznego, a następnie zamieniają ją na prąd płynący w gniazdku. Dzieje się to w sposób w stu procentach bezobsługowy i zarazem ekologiczny, ponieważ produkcja z fotowoltaiki jest wolna od jakichkolwiek groźnych dla otoczenia substancji i odbywa się bez choćby najmniejszej ingerencji w środowisko. Zdecyduj się na dużą zmianę w dostarczaniu energii do własnego domu lub przedsiębiorstwa. Wyprodukowany prąd z powodzeniem wykorzystasz do zasilania całego budynku – zadbamy o to, aby instalacja cechowała się wysoką wydajnością.

Fotowoltaika Wodzisław – Inwerter – serce każdej instalacji fotowoltaicznej

Do prawidłowego działania fotowoltaiki niezbędny jest inwerter (falownik), który oferujemy w atrakcyjnej cenie. W ofercie mamy urządzenia pochodzące wyłącznie od sprawdzonych dostawców i renomowanych producentów. Zadaniem tego podzespołu jest konwersja prąd stałego DC (Direct Current) generowanego przez panele fotowoltaiczne na przemienny AC (Alternating Current), który można wykorzystać na potrzeby funkcjonowania urządzeń AGD wykorzystujących energię elektryczną, bądź też oddać go do sieci publicznej. Wśród kluczowych właściwości, jaki ten element instalacji fotowoltaiki musi spełniać, należy wymienić wysoką sprawność i niezawodność. Najlepsze inwertery cechuje:

• automatyka załączania i wyłączania,
• monitoring i synchronizacja sieci,
• kontrola pracy obwodów wewnętrznych.

Powyższe funkcje regulujące i sterujące umożliwiają sprawdzenie w dowolnym momencie , czy instalacja fotowoltaiczna działa poprawnie. Niektóre modele potrafią monitorować pracę każdego panelu oddzielnie. Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych OZE z Wodzisławia. Fotowoltaika to korzyści finansowe i środowiskowe!