Fotowoltaika Ruda Śląska

W obliczu wzrastających cen energii fotowoltaika, jaką m.in. w Rudzie Śląskiej oferuje firma DS Energy, stanowi korzystne rozwiązanie dla wszystkich osób indywidualnych, przedsiębiorstw, instytucji publicznych i rolników chcących realnie i w sposób przyjazny środowisku obniżyć rachunki za prąd i nie tylko. Jako specjaliści od OZE zapewniamy Klientom wybór najlepszych, wydajnych, bezpiecznych i korzystnych cenowo systemów fotowoltaiki, pochodzących od sprawdzonych dostawców – renomowanych i rozpoznawalnych światowych producentów, których panele fotowoltaiczne gwarantują długie i bezawaryjne działanie.

Jako doświadczeni specjaliści doskonale zdajemy sobie sprawę, że w przypadku odnawialnych źródeł energii jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższy standard obsługi. Tyczy się to zarówno doboru elementów fotowoltaiki, ich montażu, jak i audytów i wyliczeń. Dzięki temu dobierzemy najlepsze rozwiązania dla konkretnego inwestora, którego obszarem działalności jest Ruda Śląska. Pomagamy Klientom również pozyskać fundusze z regionalnych, jak i państwowych programów, co sprawia, że koszt inwestycji w panele słoneczne staje się dużo lżejszy.

Fotowoltaika Ruda Śląska – czy miejsce montażu ma znaczenie?

Pomimo że instalacje fotowoltaiczne cieszą się ogromną popularnością, to sama technologia uważana jest w branży za stosunkowo świeżą. Wokół energii pozyskiwanej ze Słońca zdążyło już powstać wiele mitów. Jeden z nich dotyczy tego, że ogniwa instalowane na dachach domów w Polsce – ze względu na niewielką liczbę bezchmurnych dni w ciągu roku – nie mają prawa pracować wydajnie. Nic bardziej mylnego – fotowoltaika w Rudzie Śląskiej, jak i w innych miejscowościach oraz regionach kraju może działać z wysoką efektywność, zapewniając duże uzyski prądu. To, że Słońce rzeczywiście dość często schowane jest za grubą warstwą chmur, wcale nie oznacza, że nośniki energii, czyli fotony, nie docierają do powierzchni.

Co więcej – wydajność działania fotowoltaiki można nawet zwiększyć. W najkorzystniejszej sytuacji są właściciele domów, których jedna z połaci dachu nachylona jest w stronę południową. Ilość światła w ciągu dnia jest tutaj największa, dzięki czemu panele pracują tak sprawnie, jak tylko to możliwe. Miejsce montażu paneli jak najbardziej ma znaczenie. Dlatego też każdą ofertę przygotowujemy indywidualnie, uwzględniając specyfikację techniczną konkretnego projektu domu jednorodzinnego. Jesteśmy pewni, że fotowoltaika to rozwiązanie, które całkowicie wyczerpie Twoje oczekiwania! Dzięki fachowemu wsparciu z naszej strony możesz liczyć na działające przez pokolenia panele słoneczne dostarczające ekologiczny prąd z bezpłatnego, odnawialnego i przyjaznego środowisku źródła, jakim jest Słońce.

Montaż instalacji fotowoltaicznej w Rudzie Śląskiej – jakie metody?

Instalacja fotowoltaiczna wykonywana jest dwiema technikami: niezintegrowaną (Builiding Attached Photovoltaics) oraz zintegrowana z obiektem (Building Integrated Photovoltaics). W przypadku budynków mieszkalnych najczęściej montaż fotowoltaiki dokonywany jest na dachach i fasadach. W ten sposób można oszczędzić przestrzeń wokół nieruchomości bez potrzeby wygospodarowania miejsca na postawienie ogniw solarnych. W przypadku systemów solarnych o większej mocy (np. na potrzeby działalności gospodarczej) jest ona instalowana na poziomie gruntu, ponieważ zamocowanie na dachu wiąże się z ograniczeniem powierzchni, a co za tym idzie – mocy paneli wynikającej z relatywnie niewielkiej przestrzeni dostępnej na pokryciu dachowym.

Jeśli więc poszukujesz firmy w Rudzie Śląskiej, która specjalizuje się w fotowoltaice i innych urządzeniach technologii OZE – zachęcamy do sprawdzenia oferty naszej firmy. Działamy kompleksowo i indywidualnie – pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązania do Twoich potrzeb, a wykwalifikowana grupa montażowa zajmie się instalacją paneli słonecznych i innych elementów całego systemu. W ramach współpracy wykonujemy też profesjonalny projekt fotowoltaiki. Z powodzeniem realizujemy zarówno niewielkie, przydomowe systemy przeznaczone na użytek indywidualny, jak i rozbudowane farmy solarne czy instalacje wykorzystywane przez zakłady produkcyjne i przemysłowe. Masz pytania? Napisz do nas!

Również zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą pomp ciepła w Rudzie Śląskiej