Fotowoltaika Ruda Śląska

Ceny energii elektrycznej stale rosną. Z niekorzystną sytuacją można spotkać się na terenie całego kontynentu. Dla przykładu – Niemcy oraz Francuzi płacą obecnie za prąd o około 40% więcej od Polaków. Niestety nic nie wskazuje na to, aby taki stan rzeczy miał ulec szybkim zmianom na lepsze. Zagwarantowanie sobie energetycznej niezależności poprzez zakup fotowoltaiki lub pomp ciepła, coraz częściej traktowane jest w kategoriach najlepszej z możliwych do podjęcia decyzji.

Jako doświadczeni specjaliści doskonale zdajemy sobie sprawę, że w przypadku odnawialnych źródeł energii jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu najwyższy standard obsługi. Mowa tutaj nie tylko o sprzedaży pomp ciepła i fotowoltaiki, ale także o wykonaniu wstępnego audytu, przygotowaniu najważniejszych obliczeń, a także stworzeniu szczegółowej wyceny. Wszystkim klientom zapewniamy też pomoc w uzyskaniu dotacji z państwowego programu „Mój Prąd”, której wysokość może wynieść nawet 5000 zł. Swoją ofertę usługową kierujemy do mieszkańców Rudy Śląskiej i najbliższych okolic miasta.

Fotowoltaika – czy miejsce montażu ma znaczenie?

Pomimo że instalacje fotowoltaiczne cieszą się ogromną popularnością, to sama technologia uważana jest w branży za stosunkowo świeżą. Wokół energii pozyskiwanej ze Słońca zdążyło już powstać wiele mitów. Jeden z nich dotyczy tego, że ogniwa instalowane na dachach domów w Polsce – ze względu na niewielką liczbę bezchmurnych dni w ciągu roku – nie mają prawa pracować wydajnie. Nic bardziej mylnego. To, że Słońce rzeczywiście dość często schowane jest za grubą warstwą chmur, wcale nie oznacza, że nośniki energii, czyli fotony, nie docierają do powierzchni.

Co więcej – wydajność działania fotowoltaiki można nawet zwiększyć. W najkorzystniejszej sytuacji są właściciele domów, których jedna z połaci dachu nachylona jest w stronę południową. Ilość światła w ciągu dnia jest tutaj największa, dzięki czemu panele pracują tak sprawnie, jak tylko to możliwe. Miejsce montażu paneli jak najbardziej ma znaczenie. Dlatego też każdą ofertę przygotowujemy indywidualnie, uwzględniając specyfikację techniczną konkretnego projektu domu jednorodzinnego. Jesteśmy pewni, że fotowoltaika to rozwiązanie, które całkowicie wyczerpie Państwa oczekiwania!

Zakup pompy ciepła – kiedy inwestycja się zwróci?

Szacowana wartość zakupu pompy ciepła, która sprosta zapotrzebowaniu energetycznemu domu jednorodzinnego o powierzchni od 180 do 250 m2, wynosi 45 000-75 000 zł. Na konieczne do poniesienia koszty składają się ceny samego urządzenia, jego wyposażenia dodatkowego zależnego od rodzaju i mocy, kosztu wykonania dolnego źródła oraz kosztu instalacji, rozruchu i kalibracji do potrzeb instalacji.

Zarówno doświadczenia samych użytkowników, jak i zapewnienia producentów wskazują, że w zależności od wielkości i awaryjności pompy ciepła inwestycja zwróci się po około 8-14 latach. Czy to dużo? W porównaniu do instalacji wykorzystujących piece na olej lub gaz – absolutnie nie. Jeżeli chcą Państwo wiedzieć więcej na ten temat, prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami handlowymi, którzy wykonają szczegółową kalkulację.