Pompy ciepła – Racibórz

Nasza doświadczona firma DS Energy oferuje klientom z Raciborza i okolic wysokiej jakości pompy ciepła, które zarówno sprzedajemy, jak i montujemy. Nowoczesne urządzenia tego typu, zwykle służą do wspomagania istniejących systemów centralnego ogrzewania. Mogą także z powodzeniem pełnić funkcję samodzielnej instalacji grzewczej. Po takie rozwiązanie chętnie sięgają osoby prywatne, a także przedsiębiorcy zainteresowani obniżeniem rachunków za prąd. Prawidłowo zamontowany sprzęt działa bezawaryjnie przez długi czas, o co zawsze dbamy. Jest on przy tym bezobsługowy, ekologiczny i tani w eksploatacji.

Montaż pomp ciepła w Raciborzu

Inwestorów zainteresowanych najwyższą wydajnością funkcjonowania pomp ciepła, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez nas oferty dotyczącej urządzeń gruntowych. Jest to technologia, która wyjątkowo dobrze sprawdza się w przypadku budownictwa jednorodzinnego. Taki stan rzeczy wynika przede wszystkim z faktu, że w ciągu całego roku temperatury gruntu są równomierne i na głębokości 2 m wynoszą średnio od 7 do 13 stopni Celsjusza.

To właśnie dzięki temu inwestorzy nie muszą obawiać się o to, że zmienne warunki atmosferyczne, z jakimi można spotkać się w Polsce, będą miały negatywny wpływ na poprawne działanie instalacji. W przypadku gruntowej pompy ciepła energia z gruntu pobierana jest przez wymiennik poziomy lub przez wymiennik pionowy, czyli tzw. sondy gruntowe. Nasi doświadczeni eksperci zadbają o to, aby pomóc Państwu w wyborze najlepszej opcji. Zapewniamy indywidualne podejście do każdej inwestycji oraz szeroko zakrojone wsparcie merytoryczne. Działamy na terenie Raciborza i okolic.

Montaż powietrznej pompy ciepła w Raciborzu

Montaż pompy ciepła w Raciborzu to – analogicznie jak fotowoltaika – ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie. Na uwagę zasługują łatwość instalacji, bezobsługowy charakter oraz brak ryzyka zaczadzenia i wybuchu, tak jak to ma miejsce w instalacji gazowej czy olejowej. Urządzenia typu powietrze/woda ze względu na stosunkowo niewielkie gabaryty można umieścić w łazience czy kuchni.

Warto mieć świadomość, że pompy ciepła zasilane są przede wszystkim energią pochodzącą z naturalnych źródeł, głównie powietrza i wody. Urządzenia te służą nie tylko do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej. Mogą być też z powodzeniem wykorzystywane do obniżania temperatury we wnętrzach w okresie letnim.

Warto pamiętać, że instalacja pompy ciepła eliminuje wiele uciążliwych obowiązków, z którymi wiąże się korzystanie z mniej nowoczesnych systemów grzewczych. Właściciele budynku, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, ułatwią sobie codzienne funkcjonowanie, ponieważ nie będą zmuszeni zajmować się dokładaniem opału i kontrolą ustawień na kotle.
Urządzenia wykorzystujące naturalne źródła ciepła nie wymagają czyszczenia ze szkodliwych pyłów oraz systematycznego usuwania popiołu. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest wygoda, jaką dają sterowniki internetowe. Umożliwiają między innymi programowanie temperatury w domu, także zdalnie. Dzięki temu mogą Państwo zostawić budynek bez ciągłego dozoru na wiele dni.

Jaki typ pompy ciepła w Raciborzu wybrać?

Ogromnym atutem proponoanego rozwiązania jest bardzo ekonomiczny sposób eksploatacji. Montaż pomp ciepła pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu. W tym celu należy jednak odpowiednio dobrać typ instalacji, by jak najefektywniej spełniała swoją rolę. Na pomoc naszej doświadczonej załogi mogą Państwo liczyć już od tego etapu. Uwzględniając wszelkie dane, które mają wpływ na pracę sprzętu, pomożemy wybrać taki, który spełni potrzeby inwestorów.

Zamawiając pompy ciepła w Raciborzu, korzystają Państwo z korzystnych cen. Nasze usługi objęte są gwarancją, a gdy minie, nasi klienci także mogą liczyć na pomoc. Zajmujemy się również serwisowaniem zainstalowanych urządzeń.

Również posiadamy w naszej ofercie panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika w Raciborzu to nasza wizytówka, ponieważ wykonaliśmy tutaj wiele instalacji, a nasi klienci są bardzo zadowoleni.

W razie potrzeby chętnie udzielimy Państwu dodatkowych informacji i odpowiemy na pytania na temat nowoczesnych pomp ciepła. Zapraszamy do kontaktu, podczas którego zajmiemy się również przygotowaniem indywidualnej wyceny.