Panele solarne Bielsko Biała

Dom energooszczędny lub pasywny to budynek, w którym zastosowano rozwiązania pozwalające na pozyskiwanie energii bez ponoszenia kosztów przez inwestora. Mowa o pompach ciepła oraz fotowoltaice. Właściwie dopasowane ze sobą komponenty pozwalają na zminimalizowanie poboru prądu przez urządzenie wykorzystywane do ogrzania wnętrz obiektu oraz wody użytkowej. Nasza firma zajmuje się sprzedażą i montażem elementów wspomnianych układów, które są również przyjazne dla środowiska. Pomagamy także w uzyskaniu dotacji na tego typu inwestycje – m.in. na terenie Bielska-Białej. Pompy ciepła, panele słoneczne, solarne kolektory, inwertery i pozostałe urządzenia są przyjazne dla środowiska i wpisują się w ogólnoświatowy trend korzystania z fotowoltaiki i odnawialnych źródeł energii.

Dlaczego warto połączyć fotowoltaikę z pompą ciepła?

Koszty pobierania energii elektrycznej z sieci nieustannie rosną. Stanowią tym samym coraz większe obciążenie finansowe m.in. dla właścicieli domów jednorodzinnych. Mogą oni jednak z powodzeniem uniezależnić się od dostawców prądu poprzez budowę własnej elektrowni, w której kluczowe są panele słoneczne. Fotowoltaika umożliwia zasilanie urządzeń codziennego użytku, jak i dodatkowych systemów znajdujących się w budynku czy na posesji. Darmową energię z instalacji fotowoltaicznej może wykorzystać chociażby pompa ciepła. Jej sprężarka do działania potrzebuje prądu elektrycznego, który pobierany jest bezpośrednio z sieci.

Mimo widocznych oszczędności związanych z ogrzewaniem domu i wody użytkowej przez taką pompę, nadal nie jest ona zatem urządzeniem całkowicie bezkosztowym. Staje się nim dopiero po zasileniu przez fotowoltaikę. To właśnie z tego względu warto połączyć te dwa ekologiczne rozwiązania – szczególnie w jednorodzinnym budynku mieszkalnym. Zapewni to stałe, duże oszczędności oraz bezproblemowe działanie pompy ciepła nawet w bardzo niskich temperaturach. Montażem wszystkich komponentów takich układów zajmujemy się kompleksowo m.in. na terenie Bielska-Białej.

Czy fotowoltaikę i pompę ciepła można zainstalować w gotowym już domu?

Przed wprowadzeniem ekologicznych rozwiązań w zakresie pozyskiwania energii budynki były zasilane jedynie prądem z sieci, a do ogrzania ich wnętrz wykorzystywano wyłącznie kotły na paliwa stałe. Obecnie odchodzi się od takich metod, wykorzystując nowocześniejsze i przede wszystkim przyjaźniejsze dla środowiska pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne. Możliwe jest zastąpienie nimi starych elementów układów elektrycznych i grzewczych. Co więcej – wykonanie termomodernizacji to podstawa do otrzymania rządowych dotacji.

Dofinansowania na tego typu inwestycje pozwalają znacząco zniwelować koszty przedsięwzięcia. Są one pokrywane m.in. z programu „Mój prąd”. Fotowoltaika połączona z pompą ciepła z powodzeniem może być zatem zainstalowana w gotowym już domu. Panele solarne dopasowuje się do konkretnego obiektu i zapotrzebowania na prąd. Zajmą się tym specjaliści z naszej firmy, którzy są w stanie w krótkim czasie przeprowadzić montaż instalacji fotowoltaicznych oraz dodatkowych urządzeń, np. wspomnianych pomp ciepła. Usługi świadczymy m.in. na terenie Bielska-Białej – zapraszamy do kontaktu!

Fotowoltaika Bielsko-Biała – z czego składa się instalacja?

Do konwersji promieniowania słonecznego w energię elektryczną potrzebna jest odpowiednia instalacja. Najważniejsze podzespoły fotowoltaiki to:
     • panele fotowoltaiczne – składające się z modułów PV (krystalicznych lub cienkowarstwowych), które z kolei stanowią układ połączonych najczęściej szeregowo ogniw solarnych,
     • inwerter (falownik) – jego zadaniem jest przetwarzanie prądu (DC) stałego na przemienny (AC) o parametrach dostosowanych do sieci energetycznej użytkownika,
     • skrzynka przyłączeniowa – w formie specjalnej rozdzielni wyposażonej w ochronę odgromową i przepięciową,
     • okablowanie – w postaci przewodów o różnym przekroju. Aby zapewnić im odpowiednią ochronę, stosuje się często podwójną izolację, która zabezpiecza kable przed uszkodzeniem

Czy montaż paneli fotowoltaicznych na dachu w Bielsku-Białej jest bezinwazyjny?

Prawidłowo dobrane elementy składowe spełniające normy bezpieczeństwa i standardy jakości sprawiają, że instalacje fotowoltaiczne zapewniają optymalną wydajność techniczną i ekonomiczną efektywność. Na terenie Bielska-Białej fotowoltaika jest mocowana na budynkach za pomocą specjalnego systemu szyn (stelaży, profili, klamer). Ten bezinwazyjny montaż paneli fotowoltaicznych jest neutralny dla poszycia dachowego i stanowi bezpieczny sposób korzystania z energii słonecznej. W celu osiągnięcia optymalnego nachylenia modułów PV na płaskich dachach stosowane są kątowe konstrukcje.

Również zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą pomp ciepła w Bielsku Białej