Pompy ciepła Jastrzębie Zdrój

Cieszące się coraz większym zainteresowaniem ze strony prywatnych inwestorów pompy ciepła to znakomite rozwiązanie m.in. dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, pozwalające skutecznie zapewnić ciepłą wodę użytkową, jak i gwarantujące skuteczne ogrzewanie pomieszczeń domu. Jako urządzenie korzystające z Odnawialnych Źródeł Energii jest nie tylko ekologiczne, ale i relatywnie ekonomiczne, szczególnie w perspektywie kilku najbliższych lat. Często montuje się je wraz z panelami fotowoltaicznymi, co pozwala na uzyskanie niezależności energetycznej.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo dwa rodzaje tych urządzeń – powietrze-woda oraz gruntowe. Pierwszy model z powodzeniem wykorzystuje się m.in. do ogrzewania CWU. Taka pompa ciepła, oferowana klientom z Jastrzębia-Zdroju i okolic, wykorzystuje energię z powietrza, spręża je i przekazuje temperaturę do wody. Drugi wymieniony typ charakteryzuje się dużo wyższą wydajnością, co pozwala ogrzać także wnętrza budynku. Co ważne, w tym przypadku nie trzeba obawiać się zmiennych warunków atmosferycznych, gdyż energia pobierana jest z wnętrza ziemi przez sondy gruntowe. Temperatura gruntu zaś na głębokości, na której wymienniki w pompach ciepła są instalowane, pozostaje przez cały rok podobna i utrzymuje się w zakresie od 7 do 13 stopni Celsjusza.

Pompy ciepła w Jastrzębiu-Zdroju – sięgnij po profesjonalny sprzęt i montaż

Wybierając ofertę DS Energy, stawiacie Państwo na profesjonalną i wykwalifikowaną firmę dysponującą własnymi ekipami monterów. To ważne, gdyż od prawidłowego montażu zależy sprawność działania całej instalacji. Oprócz tego jesteśmy bezpośrednimi importerami urządzeń OZE od najlepszych producentów. Dzięki temu nasi Klienci mają pewność, że pompy ciepła, jak i inne rozwiązania pozwalające na pozyskiwanie energii z „zielonych” źródeł, są oferowane w atrakcyjnie niskiej cenie.

Jeśli więc poszukujecie Państwo w Jastrzębiu-Zdroju firmy, która zainstaluje w Waszym domu nowoczesną i wysoce wydajną pompę ciepła – zachęcamy do skorzystania z prezentowanej oferty. W przypadku pytań wystarczy skontaktować się z pracownikami DS Energy. Udzielimy wyczerpujących odpowiedzi i pomożemy dobrać rozwiązania pasujące do konkretnych oczekiwań.

Pompy ciepła – samodzielne czy biwalentne źródło ogrzewania?

W naszej ofercie dostępne są wysokiej jakości pompy ciepła w atrakcyjnej cenie. Mogą one służyć zarówno jako samodzielne źródło ogrzewania, jak i urządzenie wspomagające inne systemy grzewcze (np. kotły gazowe lub olejowe). Proponowane klientom z Jastrzębia-Zdroju i okolic układy z dwoma ściśle współpracującymi ze sobą instalacjami cieplnymi określa się mianem biwalentnych. Sposób ich działania jest stosunkowo prosty. Przy niskich temperaturach (np. na poziomie -7°C) uruchamia się sama pompa, która w tych warunkach zaspokaja całe zapotrzebowanie danego budynku na ciepło. Przy większym mrozie dodatkowo włącza się konwencjonalne źródło ogrzewania. Tzw. punkt biwalencyjny, czyli graniczny poziom temperatury określający konieczność wykorzystania konkretnego systemu grzewczego wyznacza się, biorąc pod uwagę moc wybranego modelu oraz powierzchnię użytkową obiektu budowlanego.

Pompy ciepła – najważniejsze zalety

Sprzedawane przez naszą firmę urządzenia mają wiele zalet. Przede wszystkim są tanie w eksploatacji i do tego proste w obsłudze. Dzięki nim można znacząco obniżyć rachunki za prąd. Urządzenia mogą być dodatkowo zasilane fotowoltaiką. W ich przypadku produkcja energii cieplnej realizowana jest bez generowania popiołu i spalin. Z tego powodu są zatem neutralne dla środowiska naturalnego.

Prawidłowo zamontowane pompy ciepła, które oferujemy m.in. klientom z Jastrzębia-Zdroju i okolicznych miejscowości, działają cicho i są bardzo wydajnie. Zostały wykonane z bardzo wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów. Dzięki temu wykazują się ponadprzeciętną żywotnością. Zajmujemy się ich montażem, a do tego w razie potrzeby można zlecić naszym specjalistom wykonanie przeglądu technicznego.

Pompy ciepła w Jastrzębiu-Zdroju – skorzystaj z dofinansowania

Całkowity koszt instalacji pompy ciepła w Jastrzębiu-Zdroju może zostać obniżony dzięki programowi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Moje Ciepło”. Jego nadrzędnym celem jest wspieranie rozwoju nowoczesnego i bezemisyjnego indywidualnego sektora ogrzewania budynków mieszkalnych oraz energetyki prosumenckiej bazującej na odnawialnych źródłach energii. Z dofinansowania mogą skorzystać beneficjenci, którzy wybudowali dom jednorodzinny z podwyższonym standardem energetycznym.

Dopłaty są finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Modernizacyjnego i obejmują zarówno zakup, jak i instalacje pomp ciepła. Ich wysokość uzależniona jest od rodzaju urządzenia. NFOŚiGW pokrywa 30% całkowitego kosztu projektu inwestycyjnego. Osoby, które zdecydują się na model gruntowy, otrzymają maksymalnie 21 tys. zł dofinansowania. W przypadku typu powietrze/woda dopłata wynosi 7 tys. zł. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców z Jastrzębia-Zdroju otrzymaniem bezzwrotnych środków zapraszamy do kontaktu. Z chęcią pomożemy!

Serdecznie zapraszamy również do składania zamówień na wysokiej jakości pompy ciepła. Jesteśmy przekonani, że dostępne w DS Energy urządzenia spełnią wszelkie Państwa oczekiwania.