Fotowoltaika Żywiec

Przy budowie domu jednorodzinnego dobrze jest uwzględnić ekologiczne rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii. Mowa m.in. o popularnej fotowoltaice, która zapewnia oszczędności nawet w przypadku wykonania instalacji w niewielkim obiekcie. Świetnym pomysłem jest również inwestycja w pompę ciepła. Zajmujemy się montażem takich układów, uprzednio dopasowując je do konkretnych potrzeb klienta. Zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści dokonają wszelkich niezbędnych obliczeń, co pozwoli na przygotowanie indywidualnej oferty dopasowanej do oczekiwań inwestora i specyfiki jego budynku.

Jak obniżyć koszty przygotowania fotowoltaiki dla domu?

Główna zaleta instalacji fotowoltaicznej to oszczędności, jakie taki układ generuje. Nierzadko jednak jego wykonanie okazuje się sporym obciążeniem finansowym dla właściciela budynku. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest wybór naszej firmy – jesteśmy bowiem bezpośrednim importerem modułów i inwerterów. Dzięki temu cena tych kluczowych komponentów fotowoltaiki jest obecnie najniższa na rynku. Na całkowity koszt przygotowania instalacji fotowoltaicznej wpływają również dotacje, jakie można na ten cel uzyskać. Jedną z nich jest tzw. ulga termomodernizacyjna.

W ramach takiego dofinansowania inwestor może w kwocie odliczenia od podatku zawrzeć zarówno zakup materiałów niezbędnych do wykonania układu, jak i środki przeznaczone na jej montaż przez fachowców. Maksymalny zwrot, jaki można w tej sytuacji uzyskać, to aż 53 tys. zł. Rozwiązaniem obniżającym koszty inwestycji jest też program rządowy „Mój prąd”. Obejmuje on dotacje na fotowoltaikę. Taką pomoc finansową można połączyć ze wspomnianą ulgą termomodernizacyjną, uwzględniając w odliczeniu od podatku wszystkie elementy przygotowania instalacji fotowoltaicznej, które nie zostały objęte zwrotem ze wsparcia „Mój prąd”. Klientom z Żywca i okolic zapewniamy pomoc w wypełnieniu wszystkich wniosków związanych z dotacjami.

Fotowoltaika i pompa ciepła – czy to dobre połączenie?

Budowa domu energooszczędnego lub pasywnego wymaga zastosowania ekologicznych i nowoczesnych technologicznie rozwiązań, które umożliwią pozyskiwanie energii bez spalania paliw. Energię niezbędną do zasilania urządzeń elektrycznych, ale też potrzebną do ogrzania budynku i wody użytkowej, generować można poprzez połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła. To właśnie w niej znajduje się sprężarka, która do działania wymaga zasilania prądem. Można go pozyskać bez dodatkowych kosztów dzięki właściwie przygotowanej fotowoltaice.

Tym samym funkcjonowanie pompy ciepła nawet w niskich temperaturach nie stanowi obciążenia finansowego dla właściciela domu. W takim wypadku należy jednak właściwie obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej. Powinna być ona wykonana tak, by zapewnić możliwość zasilenia zarówno wspomnianej pompy, jak i wszystkich urządzeń codziennego użytku znajdujących się w budynku, a także dodatkowych systemów – np. alarmu. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą – wykonujemy darmowe wyceny fotowoltaiki m.in. dla klientów z Żywca i okolic, uwzględniając także montaż pomp ciepła.