Pompy ciepła – Będzin

Coraz popularniejszym rozwiązaniem – zarówno w nowych, jak i istniejących budynkach, są pompy ciepła. To zaawansowane urządzenia pobierające energię cieplną z otoczenia domu. Do najpopularniejszych rodzajów należą gruntowe oraz typu powietrze-woda. Pierwsze z nich używają specjalnych sond zainstalowanych w gruncie na głębokości około 2 metrów, gdzie temperatura pozostaje mniej więcej stała przez cały rok. Dzięki temu taka pompa ciepła doskonale nadaje się zarówno do ogrzewania wody, jak i pomieszczeń, ale i do chłodzenia wnętrza domu w czasie upałów.

Drugi rodzaj, czyli powietrze-woda, jak sama nazwa wskazuje, czerpie energię z powietrza, które następnie jest sprężane. Uzyskane w ten sposób ciepło służy głównie do ogrzewania CWU. Pompy do działania wymagają elektryczności, dlatego najlepiej funkcjonują we współpracy z fotowoltaiką. Dzięki synergii obu tych rozwiązań można maksymalnie obniżyć rachunki za prąd i uzyskać niezależność od zewnętrznych dostawców.

Jeśli interesuje Państwa zakup paneli fotowoltaicznych oraz montaż pomp ciepła i szukacie fachowców w Będzinie , którzy specjalizują się w technologii OZE, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Gwarantujemy, że sięgając po nasze propozycje, zaopatrzycie się w najwyższej jakości instalacje ogrzewające domy i dostarczające energię elektryczną.

Powietrzna pompa ciepła w Będzinie – efektywne wykorzystanie energii odnawialnej

Oferowane w Będzinie pompy ciepła działające w trybie powietrze/woda to – podobnie jak fotowoltaika – ekologiczne urządzenia nieemitujące żadnych szkodliwych substancji. Na uwagę zasługują także łatwość montażu, bezobsługowy charakter oraz brak ryzyka zaczadzenia i wybuchu, tak jak to ma miejsce w instalacji na paliwo stałe. Mieszczą się w kuchni, łazience, pralni, garażu. Nie trzeba przeznaczać cennej powierzchni w domu tylko na kotłownię.

Decydując się na nowoczesne rozwiązanie grzewcze, nie trzeba być ekspertem w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Nasi pracownicy pomogą w dobraniu odpowiedniej pompy ciepła, by jak najlepiej spełniała Państwa oczekiwania. 
Zespół, który zatrudniamy, nieustannie śledzi wszelkie nowości na rynku, poszerzając swoje umiejętności. Przy zakupie poszczególnych elementów mogą Państwo liczyć na najniższe ceny na rynku.

Pompa ciepła Będzin – gdzie i jak zamontować ?

Współpracujemy tylko z renomowanymi producentami, dzięki temu wszystkie części, które wykorzystujemy do instalacji, są najwyższej jakości. Montaż pomp ciepła wykonują nasi wykwalifikowani pracownicy, co daje Państwu gwarancję, że urządzenie będzie przez wiele lat działać bezawaryjnie i efektywnie. Prace instalacyjne wykonujemy profesjonalnie, dbając jednocześnie o estetykę, by montaż nie zaburzał wyglądu elewacji. Dla naszych fachowców zainstalowanie sprzętu nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach nie stanowi żadnego problemu.

Po uruchomieniu aparatury mogą Państwo liczyć na pełną opiekę:

• serwisową, 
• gwarancyjną, 
• pogwarancyjną. 
Użycie markowych produktów i profesjonalny montaż sprawiają, że nie muszą się Państwo martwić o jakikolwiek aspekt związany z eksploatacją aparatury. 

Instalacja pomp ciepła w Będzinie – ochrona środowiska

Warto również pamiętać o tym, że instalacja pompy ciepła w Będzinie i okolicach przyczynia do ochrony środowiska, a inwestorom zapewnią praktycznie bezobsługowy system ogrzewania.

Pompy ciepła Będzin – idealny sposób na ogrzanie domu

Nowoczesne pompy ciepła to coraz popularniejsze rozwiązanie zarówno w dopiero budowanych, jak i istniejących budynkach. To zaawansowane urządzenia pobierające energię cieplną z otoczenia domu. Do najpopularniejszych rodzajów należą gruntowe oraz typu powietrze-woda. Pierwsze z nich używają specjalnych sond zainstalowanych w gruncie na głębokości około 2 metrów, gdzie temperatura pozostaje mniej więcej stała przez cały rok. Dzięki temu taka pompa ciepła doskonale nadaje się zarówno do ogrzewania wody, jak i pomieszczeń, ale i do chłodzenia wnętrza domu w czasie upałów. Trzeba jednak pamiętać, że ten typ wymaga przeprowadzenia odpowiednich robót ziemnych.

Drugi rodzaj, czyli powietrze-woda, jak sama nazwa wskazuje, czerpie energię z powietrza, które następnie jest sprężane. Uzyskane w ten sposób ciepło służy głównie do ogrzewania CWU, choć współczesne pompy ciepła tej klasy z powodzeniem wykorzystuje się również do ogrzewania domu. Ich efektywność determinowana jest przez szereg czynników, w tym m.in. stopień wyizolowania budynku. Jedyne, czego potrzebują, to energia elektryczna, jaką też można pozyskać dzięki technologii OZE.

Poza tym należy pamiętać, że sprawność działania tych instalacji zależy od ich wykonania. Dlatego warto postawić na specjalistyczną pomoc w doborze i profesjonalny montaż pomp ciepła przez wykwalifikowanych fachowców, jakich znajdziesz m.in. w DS Energy. Gwarantujemy, że sięgając po nasze propozycje, zaopatrzysz się w najwyższej jakości instalacje ogrzewające domy.

Również posiadamy w naszej ofercie panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika w Będzinie to nasza wizytówka, ponieważ wykonaliśmy tutaj wiele instalacji, a nasi klienci są bardzo zadowoleni.