Pompy ciepła - Żywiec

Nasza firma zajmuje się dostawą i montażem nowoczesnych rozwiązań z obszaru OZE, takich jak fotowoltaika. Klientom z Żywca oferujemy także m.in. nowoczesne pompy ciepła. To zaawansowany sprzęt, pozwalający wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu i przyczynić się do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Urządzenia te mogą wspomagać istniejące systemy CO, ale coraz częściej stosuje się je również jako samodzielną instalację. Szacuje się, że redukcja kosztów, związanych z ogrzaniem domu, jak i CWU, może spaść nawet do 75%! Jeśli więc interesuje Cię takie rozwiązanie – zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Pompy ciepła w Żywcu – ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie

Jedną z koJedną z najważniejszych korzyści, płynących z wykorzystania pomp ciepła w domu, jest obniżenie rachunków za ogrzewanie. W przeciwieństwie do nawet najnowocześniejszych kotłów – czy to na ekogroszek, czy pellet, urządzenia te nie wymagają żadnych zasobów oprócz energii elektrycznej. Dlatego często montuje się je wraz z innymi systemami OZE. Kupiona u nas pompa ciepła to sprzęt typu powietrze/woda, to znaczy, że pozyskuje energię cieplną wprost z otoczenia. Co ważne – nie istotne, czy na zewnątrz panują temperatury dodatnie, czy ujemne – można je jednakowo wykorzystać do ogrzania przestrzeni. Warto dodać, że urządzenia te nie wymagają żadnych robót ziemnych, co znacznie zmniejsza koszt inwestycji.

Zalety pomp ciepła w Żywcu

Kolejną dużą zaletą sprzedawanych przez nas pomp ciepła jest ich ekologiczność. Dzięki zmniejszeniu ilości paliwa, wykorzystywanego do ogrzania przestrzeni, są znacznie przyjaźniejsze środowisku. Ich działanie odbywa się bez jakiegokolwiek wpływu na otoczenie, ponieważ pozyskują z niego energię w sposób bezinwazyjny, na podobnej zasadzie jak panele słoneczne, które są również zaliczane do OZE. Niezależnie od tego, czy chodzi o powietrzne, gruntowe, czy wodne pompy, produkcja ciepła w mieście Żywiec i każdej innej miejscowości przebiega bez ingerencji w środowisko, czym różni się od tradycyjnych rozwiązań grzewczych bazujących na wykorzystaniu paliw stałych.

To istotne z wielu powodów, w tym dla ludzkiego zdrowia – w skali zarówno mikro, jak i makro. W wymiarze jednostkowym użytkownik może cieszyć się z czystego i pozbawionego śmierdzących i zarazem szkodliwych dla zdrowia substancji pochodzących z kominów. Dzięki temu oddycha się łatwiej, a organizm lepiej znosi funkcjonowanie w danym miejscu. Z kolei w szerszej skali zastosowanie pomp ciepła przekłada się na poprawę warunków bytowych społeczeństwa i stan ekosystemu z uwagi na obniżenie stężenia w atmosferze groźnych dla zdrowia związków. Dlatego, jeśli interesują Cię podobne technologie i chcesz je zastosować w swoim domu – skontaktuj się z nami!

Również posiadamy w naszej ofercie panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika w Żywcu to nasza wizytówka, ponieważ wykonaliśmy tutaj wiele instalacji, a nasi klienci są bardzo zadowoleni.

Montaż pomp ciepła – usługi na najwyższym poziomie

Oferowane przez DS Energy energooszczędne rozwiązania grzewcze to doskonała inwestycja zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Zapewniamy profesjonalny montaż pomp ciepła i wsparcie przy ich wyborze, zwracając uwagę przede wszystkim na zapotrzebowanie danego budynku na energię cieplną. Do obliczenia wszelkich niezbędnych parametrów wykorzystujemy specjalistyczne programy komputerowe.

Odpowiednio dobrane urządzenie montujemy zwykle na betonowej konstrukcji na wysokości co najmniej 40 cm od poziomu gruntu. Zwracamy przy tym uwagę na zapewnienie użytkownikom swobodnego dostępu do zainstalowanej pompy ciepła. Klienci z Żywca i okolic mogą także liczyć na fachowe doprowadzenie do urządzenia instalacji elektrycznej. Zasilanie maszyny podłączamy na osobnym zabezpieczeniu, wymaganym przez producenta danej maszyny. Zajmujemy się również rozmieszczaniem czujników temperatury zewnętrznej i wewnętrznej w odpowiednich miejscach. W zależności od modelu masz do wyboru dwa sposoby sterowania instalacją – manualny lub automatyczny. Zapraszamy do kontaktu i rozpoczęcia kompleksowej współpracy obejmującej projekt, montaż i podłączenie pompy ciepła.