Fotowoltaika Racibórz

DS Energy kieruje swoje usługi m.in. do Klientów z Raciborza. Nowoczesna fotowoltaika to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań, jakie pomaga dbać o środowisko, ale nie tylko. Instalacja fotowoltaiczna podnosi wartość nieruchomości i sprzyja obniżeniu rachunków. Oznacza to mniejszy ślad węglowy i pozytywny wpływ na otaczającą przyrodę oraz liczne korzyści finansowe. Szukasz podobnych rozwiązań? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Fotowoltaika Racibórz – energia ze słońca

Dlaczego tak wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii? Jednym z najczęściej podawanych argumentów jest chęć ochrony środowiska naturalnego. Zarówno fotowoltaika, jak i pompy ciepła podczas pracy emitują niewielką ilość zanieczyszczeń. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to mniejszy ślad węglowy i pozytywny wpływ na otaczającą przyrodę.

Poza zaletami związanymi z ekologią inwestycja w energię odnawialną ma także swoje istotne uwarunkowania ekonomiczne. Choć w tym przypadku tzw. koszty wejścia uznaje się za relatywnie wysokie, to możliwość wytwarzania całkowicie darmowej energii już po kilku latach z pewnością stanowi opcję wartą rozważenia. Jeżeli zatem zależy Państwu na kompleksowej obsłudze oraz na konkurencyjnych cenach, zapraszamy do kontaktu. Wszystkim zainteresowanym z przyjemnością zaprezentujemy najciekawsze możliwości z zakresu fotowoltaiki i nowoczesnych urządzeń grzewczych, takich jak montaż pompy ciepła. Oferta usługowa skierowana jest do mieszkańców Raciborza i okolic.

Panele fotowoltaiczne w Raciborzu a kwestia montażu

Jedną z największych zalet fotowoltaiki jest to, że bez żadnych problemów może ona zostać zamontowana zarówno na dachach domów nowych, jak i tych remontowanych lub modernizowanych. Szczególnego znaczenia w procesie instalacji nie ma także rodzaj zastosowanego na połaci pokrycia. Dzięki odpowiednio przemyślanej konstrukcji nowoczesne panele spotkać można obecnie na dachach, na których położona jest blachodachówka, gont bitumiczny, dachówka ceramiczna czy też betonowa. W zdecydowanie najkorzystniejszej sytuacji są oczywiście właściciele dopiero wznoszonych budynków, którzy mogą zsynchronizować montaż ogniw np. z pracami dekarskimi.

W zakresie naszych usług znajduje się także fotowoltaika w Raciborzu umieszczana na gruncie. W tym celu wykorzystujemy specjalną konstrukcję wspornikową. Wszystkie panele słoneczne i niezbędne instalacje elektryczne montujemy zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami oraz normami bezpieczeństwa. Montaż jest wykonywany przez wykwalifikowanych techników DG Energy. Moduły solarne i ogniwa umieszczamy w miejscu pozwalającym na uzyskanie maksymalnej ilości światła solarnego w ciągu roku. Nasi instalatorzy używają wyłącznie atestowanych narzędzi przeznaczonych do pracy przy urządzeniach OZE i systemach słonecznych.

Jeżeli jednak ktoś zechciałby zainwestować w panele nieco później – również nie stanowi to żadnego problemu. Nie trzeba liczyć się tutaj z koniecznością zniszczenia dachu czy jego częściowego demontażu. Jeżeli zatem rozważają Państwo zakup fotowoltaiki, to gwarantujemy, że jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe wparcie na każdym etapie realizacji projektu – od wyceny aż po uruchomienie całego systemu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Fotowoltaika Racibórz – czemu warto w nią zainwestować?

Podstawowa przesłanka do zamontowania paneli słonecznych to obniżenie kosztów poboru energii. Fotowoltaika zmniejsza zapotrzebowanie na korzystanie z elektryczności pochodzącej z elektrowni, co wpływa na spadek rachunków za prąd. Dzięki wydajności wydatek rzędu nawet 25 000 – 30 000 złotych w perspektywie najbliższych lat jest niewielki, bo koszty szybko się zwracają. Bardzo ważne jednak, aby dopasować moc do zapotrzebowania konkretnego inwestora. Obliczeniami, jak i doborem sprzętu zajmują się nasi doradcy we współpracy z Klientem.

Również zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą pomp ciepła w Raciborzu

Jesteś zainteresowany tego typu technologią? Zachęcamy do kontaktu! Dzięki nam zyskasz fotowoltaikę, która sprawi, że zaczniesz oszczędzać i pozytywnie wpłyniesz na środowisko.