Fotowoltaika Racibórz

Dlaczego tak wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii? Jednym z najczęściej podawanych argumentów jest chęć ochrony środowiska naturalnego. Zarówno fotowoltaika, jak i pompy ciepła podczas pracy emitują niewielką ilość zanieczyszczeń. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to mniejszy ślad węglowy i pozytywny wpływ na otaczającą przyrodę.

Poza zaletami związanymi z ekologią inwestycja w energię odnawialną ma także swoje istotne uwarunkowania ekonomiczne. Choć w tym przypadku tzw. koszty wejścia uznaje się za relatywnie wysokie, to możliwość wytwarzania całkowicie darmowej energii już po kilku latach z pewnością stanowi opcję wartą rozważenia. Jeżeli zatem zależy Państwu na kompleksowej obsłudze oraz na konkurencyjnych cenach, zapraszamy do kontaktu. Wszystkim zainteresowanym z przyjemnością zaprezentujemy najciekawsze możliwości. Oferta usługowa skierowana jest do mieszkańców Raciborza i okolic.

Panele fotowoltaiczne a kwestia montażu

Jedną z największych zalet fotowoltaiki jest to, że bez żadnych problemów może ona zostać zamontowana zarówno na dachach domów nowych, jak i tych remontowanych lub modernizowanych. Szczególnego znaczenia w procesie instalacji nie ma także rodzaj zastosowanego na połaci pokrycia. Dzięki odpowiednio przemyślanej konstrukcji nowoczesne panele spotkać można obecnie na dachach, na których położona jest blachodachówka, gont bitumiczny, dachówka ceramiczna czy też betonowa. W zdecydowanie najkorzystniejszej sytuacji są oczywiście właściciele dopiero wznoszonych budynków, którzy mogą zsynchronizować montaż ogniw np. z pracami dekarskimi.

Jeżeli jednak ktoś zechciałby zainwestować w panele nieco później – również nie stanowi to żadnego problemu. Nie trzeba liczyć się tutaj z koniecznością zniszczenia dachu czy jego częściowego demontażu. Jeżeli zatem rozważają Państwo zakup fotowoltaiki, to gwarantujemy, że jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe wparcie na każdym etapie realizacji projektu – od wyceny aż po uruchomienie całego systemu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Montaż pomp gruntowych w Raciborzu

Inwestorów zainteresowanych najwyższą wydajnością funkcjonowania pomp ciepła, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez nas oferty dotyczącej urządzeń gruntowych. Jest to technologia, która wyjątkowo dobrze sprawdza się w przypadku budownictwa jednorodzinnego. Taki stan rzeczy wynika przede wszystkim z faktu, że w ciągu całego roku temperatury gruntu są równomierne i na głębokości 2 m wynoszą średnio od 7 do 13 stopni Celsjusza.

To właśnie dzięki temu inwestorzy nie muszą obawiać się o to, że zmienne warunki atmosferyczne, z jakimi można spotkać się w Polsce, będą miały negatywny wpływ na poprawne działanie instalacji. W przypadku gruntowej pompy ciepła energia z gruntu pobierana jest przez wymiennik poziomy lub przez wymiennik pionowy, czyli tzw. sondy gruntowe. Nasi doświadczeni eksperci zadbają o to, aby pomóc Państwu w wyborze najlepszej opcji. Zapewniamy indywidualne podejście do każdej inwestycji oraz szeroko zakrojone wsparcie merytoryczne. Działamy na terenie Raciborza i okolic.