Pompy ciepła – Zabrze

Prowadzona przez nas firma DS Energy zajmuje się sprzedażą i instalacją na terenie Zabrza wysokiej jakości pomp ciepła. To nowoczesne i energooszczędne urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych, a także przedsiębiorców. Są łatwe w montażu – można je z powodzeniem umieścić w wybranej lokalizacji bez konieczności wykonywania kosztownych robót ziemnych.

Odpowiednio dobrany sprzęt zapewnia efektywne ogrzewanie budynku w okresie jesienno-zimowym oraz schładzanie pomieszczeń w lecie. Jego wykorzystywanie pozwala na obniżenie rachunków za prąd. Poszczególnymi modelami można wygodnie sterować za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej zainstalowanej np. w smartfonie.

Pompy ciepła – mechanizm działania

Oferowane przez nas klientom z Zabrza i okolic pompy ciepła działają na podobnej zasadzie, jak klimatyzatory, pełniąc jednak przeciwstawną do nich funkcję – zamiast schładzać powietrze, ogrzewają je. W systemie krąży woda zmieszana ze środkiem przeciwzamarzaniowym. Absorbuje ona energię termiczną z otoczenia i transportuje do tzw. parownika, gdzie dochodzi do odparowania czynnika chłodniczego. Powstały w ten sposób gaz jest tłoczony przez sprężarkę. Mając już wysoką temperaturę, trafia do skraplacza, gdzie zachodzi proces zmiany jego stanu skupienia na ciekły oraz oddania energii termicznej. W dalszej kolejności zostaje ona przejęta przez krążącą w instalacji grzewczej wodę, która transportuje ciepło do określonego systemu dystrybucji, np. grzejników albo ogrzewania płaszczyznowego.

Pompy ciepła są ekologiczne – przeciwieństwie do tradycyjnych pieców są wolne od generowania popiołu i spalin. Prawidłowo zamontowany sprzęt pracuje bezawaryjnie nawet przez wiele lat.

Pompy ciepła Zabrze – zalety

Jako specjaliści od Odnawialnych Źródeł Energii oferujemy Klientom, m.in. z Zabrza, pompy ciepła. Te nowoczesne urządzenia stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które pozwalają pozyskiwać czystą energię cieplną służącą do ogrzania CWU, jak i wnętrz domów jednorodzinnych. Z racji swojej ekologiczności, jak i możliwości energetycznego uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców, cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród inwestorów. Wśród innych zalet pomp ciepła wykorzystujących odnawialne źródła energii należy również wskazać:

Montaż pompy ciepła w Zabrzu to optymalne rozwiązanie w nowych budynkach mieszkalnych i obiektach Montaż pompy ciepła w Zabrzu to optymalne rozwiązanie w nowych budynkach mieszkalnych i obiektach termomodernizowanych obiektach. W szczególności będzie doskonałym sposobem na ogrzewanie w sytuacji braku dostępności do instalacji gazowej.

Pompy ciepła w Zabrzu – rodzaje i atrybuty

Proponujemy dwa typy pomp ciepła. Pierwszy – powietrze-woda – pozwala skutecznie ogrzać CWU oraz z powodzeniem działa w tzw. systemach hybrydowych. W pracy wykorzystuje powietrze poddawane wysokiemu sprężeniu, dzięki czemu pozyskuje się energię cieplną. Dostępne są modele o różnym zakresie roboczym ogrzewania, mocy grzewczej, ciężaru i wymiarów. Można wybrać m.in. wariant monoenergetyczny – wyposażony w elektryczną grzałką – oraz biwalentny – przystosowany do współpracy z innym urządzeniem termicznym (kotłem gazowym, piecem na pellet, kominkiem z płaszczem wodnym itp.).

Dlaczego warto wybrać pompy ciepła w DS Energy?

Jesteśmy doświadczonymi fachowcami specjalizującymi się w technologii OZE. Pragnąc zadbać o najwyższą jakość świadczonych usług, dysponujemy własnymi zespołami montażystów. Dzięki temu Klienci z Zabrza i okolic zyskują pewność, że zarówno pompy ciepła, jak i inne rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii są instalowane zgodnie z najwyższymi standardami. To zaś przekłada się na ich efektywność.

Ponadto DS Energy jest bezpośrednim importerem oferowanych sprzętów. Współpracujemy jedynie ze sprawdzonymi producentami, dostarczając zaawansowane rozwiązania, gwarantujące wieloletnie i bezawaryjne działanie. Oprócz tego jesteśmy w stanie zapewnić atrakcyjne ceny za proponowane urządzenia.

Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane montażem pomp ciepła w Zabrzu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości, dotyczące tej technologii. Pomogą też dobrać sprzęt pasujący do oczekiwań.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!