W prezentowanej ofercie, skierowanej m.in. do Klientów z Bielska-Białej i okolic, dostępne są pompy W prezentowanej ofercie, skierowanej m.in. do Klientów z Bielska-Białej i okolic, dostępne są pompy ciepła. Te zaawansowane urządzenia pozwalają na skuteczne ogrzanie CWU oraz całego domu. Sprawdzają się zarówno jako jedyne źródło ogrzewania, jak i element dodatkowy, służący np. podtrzymaniu komfortowej temperatury. Ich główną zaletą jest obniżenie rachunków (szczególnie, jeśli działają w parze z fotowoltaiką). Z drugiej strony pompy ciepła cenione są także ze względu na fakt, że są wysoce ekologiczne – praktycznie nie wywierają żadnego wpływu na środowisko naturalne. Interesują Cię podobne rozwiązania? Sprawdź naszą ofertę!

Pompy ciepła Bielsko-Biała – dlaczego warto zainwestować?

Tego typu rozwiązanie ma kilka zalet. Przede wszystkim – proponujemy Klientom z Bielska głównie pompy ciepła typu powietrze/woda. To pozwala na ominięcie kosztownych prac ziemnych, jakich wymagają np. urządzenia typu gruntowego. Ponadto charakteryzują się one wysoką wydajnością, dzięki czemu, zarówno w nowym budownictwie, jak i w zmodernizowanych obiektach, koszt inwestycji zwraca się błyskawicznie.

To uniwersalna technologia, którą można z powodzeniem zastosować w najróżniejszych budynkach bez względu na przeznaczenie i powierzchnię. Korzystają z niej osoby indywidualne, ale też przedsiębiorstwa i instytucje publiczne z siedzibą w mieście Bielsko-Biała. Pompa ciepła założona przez naszą firmę to również gwarancja wieloletniego i zarazem bezobsługowego użytkowania. Urządzenie pracuje w sposób automatyczny, bez konieczności poświęcania mu jakiejkolwiek uwagi. Trudno o wygodniejszą formę ogrzewania budynku. Na podobnej zasadzie działają panele słoneczne – ich montaż również polecamy, tym bardziej że można je zastosować jako źródło zasilania pompy ciepła.

Z drugiej strony warto zwrócić uwagę na wydatki związane z użytkowaniem takiej technologii. Paliw kopalnych ubywa, a ich ceny stale rosną. To oznacza, że nawet najbardziej ekonomiczny i ekologiczny piec CO staje się drogi w użytkowaniu. W przypadku pomp ciepła wygląda to inaczej. Wymagają one jedynie zasilania elektrycznego na tyle, by podtrzymać komfortową temperaturę w domu. Można je połączyć także z innymi systemami OZE, co sprawia, że są jeszcze bardziej oszczędne. Ponadto są bezobsługowe, a latem – można je wykorzystywać do chłodzenia. Jeśli więc jesteś z Bielska-Białej lub okolic i interesuje Cię takie rozwiązanie – skontaktuj się z nami!

Pompy ciepła w Bielsku Białej – jakie są korzyści ?

Oferowane w Bielsko-Białej pompy ciepła to:
     • realne oszczędności finansowe,
     • możliwość dofinansowania zakupu,

• bezobsługowe, komfortowe użytkowanie przez długie lata,
     • wyższa efektywność pracy w porównaniu z bojlerami elektrycznymi,
     • realny wpływ na redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Wysokiej jakości pompy ciepła, które oferujemy klientom m.in. z Bielska-Białej gwarantują bardzo wysoką wydajność działania przez długi czas. Do swojej pracy wykorzystują one głównie energię pochodzącą z natury. Niewątpliwą zaletą tych maszyn jest wielofunkcyjność. Zapewniają bowiem skuteczne grzanie w zimie oraz pozwalają na chłodzenie pomieszczeń latem. Dodatkowo modele ze wbudowanym zbiornikiem można wykorzystać do grzania wody użytkowej. Kupione u nas urządzenia są proste w obsłudze. Wyróżnia je także atrakcyjny, nowoczesny wygląd, dzięki czemu doskonale wpasowują się w otoczenie.

Rodzaje pomp ciepła

W zależności od sposobu pobierania energii pompy ciepła można podzielić na trzy typy:

    • solankowo-wodne, które pobierają energię z wnętrza ziemi. Kluczowym elementem    jest specjalny wymiennik gruntowy w postaci kolektora pionowego lub poziomego, przez który przepływa niezamarzająca ciecz, tzw.solanka. Aby urządzenie mogło skutecznie odebrać ciepło z gruntu, należy umieścić na odpowiedniej głębokości system rur,
 
    • powietrze-woda, ta metoda pozyskiwania ciepła jest relatywnie tania i prosta. Jednakże w niskich temperaturach  wymaga włączenia dodatkowego źródła wspomagającego. Dlatego pompa ciepła w Bielsku-Białej  tego typu jest wykorzystywana jako uzupełniające źródło energii. Dostępne są przy tym modele o różnym zakresie roboczym ogrzewania, mocy grzewczej, wymiarów i ciężaru. Klienci mogą wybrać wariant monoenergetyczny – wyposażony w elektryczną grzałką oraz biwalentny – przystosowany do współpracy z innym urządzeniem termicznym (piecem na pellet, kotłem gazowym, kominkiem z płaszczem wodnym itp.),
 
    • woda-woda, zamiast solanki w wymienniku krąży woda gruntowa. Wydajność determinowana jest przede wszystkim miejscowymi uwarunkowaniami geologicznymi.

Niezależnie od wyboru rodzaju pompy ciepła w Bielsko-Białej ich montaż odbywa się zgodnie z zasadami BHP. To efektywne urządzenie pozwalające na uzyskanie znacznej części energii termicznej potrzebnej do ogrzania domu ze źródeł odnawialnych bez emisji zanieczyszczeń do atmosfery.  

Czym kierować się przy wyborze pompy ciepła w Bielsku Białej?

Podczas gdy na Zachodzie i w Skandynawii do utrzymania odpowiedniej temperatury w budynku w sezonie grzewczym powszechnie wykorzystuje się technologie OZE, takie jak właśnie pompy ciepła, w Polsce domy jednorodzinne ogrzewa się obecnie najczęściej poprzez spalanie paliw w specjalnie przystosowanych do tego celu kotłach. Nawet przy użyciu materiałów opałowych określanych jako ekologiczne, w trakcie wydzielania energii cieplnej generowane są przez piec spaliny. Odprowadzone przewodem kominowym zanieczyszczenia trafiają z powrotem do środowiska. Taki proces nie występuje przy zastosowaniu nowoczesnych pomp ciepła, które w Bielsku-Białej proponujemy naszym klientom. Przy wyborze tego urządzenia należy jednak wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników.

Przede wszystkim jego rodzaj. Na rynku dostępne są pompy czerpiące energię cieplną z gruntu, wody bądź powietrza. Ich typ powinien być dostosowany do warunków panujących na konkretnej posesji, planowanego budżetu dla inwestycji i pożądanej mocy potrzebnej do efektywnego ogrzania budynku. Ważną kwestią jest też zasilanie. Może być ono jedno- lub trójfazowe. Pod tym względem powinno być zgodne z charakterystyką użytego w instalacji fotowoltaicznej inwertera. Nasi specjaliści pomogą w odpowiednim dopasowaniu komponentów obu układów – tak, by zapewniały one optymalną wydajność i maksymalne oszczędności użytkownikom w Bielsku-Białej. Pompa ciepła to sprawdzone rozwiązanie, które w powiązaniu z solarnymi urządzeniami przynoszą wymierne korzyści z punktu widzenia zarówno finansowego, jak i ekologicznego.

Również posiadamy w naszej ofercie wysokojakościowe panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika w Bielsku Białej to nasza wizytówka, ponieważ wykonaliśmy tutaj wiele instalacji, a nasi klienci są bardzo zadowoleni.